Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

IMG 20181009 140203 9cdba

9 października 2018 r. był dla maturzystów dniem szczególnym – z samego rana wyruszyliśmy z opiekunami na pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymowanie rozpoczęli katecheci z naszej szkoły, którzy poprowadzili w autobusie modlitwę. Długa droga minęła nam spokojnie.

O godzinie 11 dotarliśmy do Sanktuarium Krwi Chrystusa, gdzie mogliśmy skorzystać z pokuty i przyjąć błogosławieństwo relikwią Krwi Chrystusa. Stąd już bardzo szybko dotarliśmy na Jasną Górę, święte miejsce przywitało na piękną, słoneczną, kolorową jesienną pogodą. Tuż po godzinie 14 odbyła się msza św. w Kaplicy Cudowneg

o Obrazu. W tym wyjątkowym dniu każdy z maturzystów mógł ofiarować siebie Matce Bożej. Po mszy rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową na wałach Jasnej Góry – modlitwę poprowadził Pan Bogumił Wawer. Po zakończonej Drodze Krzyżowej wyruszyliśmy w drogę powrotną do Miętnego.

W trakcie całej naszej pielgrzymki nie mogło zabraknąć wspaniałych pieśni, za co bardzo dziękujemy naszemu katechecie, który akompaniował nam na gitarze oraz młodszym koleżankom, które śpiewały z nami.

Cały wyjazd był utrzymany w duchu wiary, refleksji – ale też radości. Późnym wieczorem, szczęśliwi wróciliśmy do domów. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim opiekunom, naszym wychowawcom oraz dyrekcji naszej szkoły za możliwość przeżycia tej wyjątkowej pielgrzymki oraz za dobro okazywane nam na co dzień.

Maturzyści 2018/19