Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

obok tytułu ab4f6XVIII Dzień Papieski obchodzony był w Kościele Katolickim 14 października 2018 roku, czyli w niedzielę poprzedzającą 16 października - dzień wyboru metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 1978 roku. Dzień ten został ustanowiony aby uhonorować pamięć o Wielkim Papieżu Polaku, wyrazić wdzięczność i jedność duchową z Ojcem Świętym. Papież Jan Paweł II dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Tegoroczne hasło „Promieniowanie Ojcostwa”, zaczerpnięte zostało z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka i stanowi tytuł dramatu Karola Wojtyły napisanego w 1964 r. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pragnie aby obchody stanowiły zaproszenie do lektury pism Karola Wojtyły. W roku bieżącym z czterdziestą rocznicą wyboru Papieża Polaka zbiegła się również sześćdziesiąta rocznica otrzymania sakry biskupiej przez Karola Wojtyłę z rąk papieża Piusa XII w 1958r. Dzień ten przeżywamy w szczególnie radosnej atmosferze związanej z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.

W naszej szkole Dzień Papieski obchodziliśmy 18 października. Osoby wchodzące do szkoły witał portret Jana Pawła II. Na korytarzach szkolnych młodzież mogła zapoznać się z cytatami zaczerpniętymi z dzieł Papieża. W ten sposób organizatorzy chcieli zainteresować uczniów naukami papieskimi. Na przerwach słuchaliśmy utworów związanych z pamięcią o Janie Pawle II np.: „Barka”, utwory Golec uOrkiestry, chóru dziecięcego z Wadowic. W czasie długiej przerwy uczeń klasy 2 TU Aleksander Przyczka przeczytał fragmenty audycji Pawła Zuchniewicza : „Jestem z Wami” o pielgrzymkach papieskich oraz rozważania o Janie Pawle II. Dekoracje wykonały uczennice klas III i IV TŻ, całość przygotowali: Ewa Tomaszewska, Bogumił Wawer i Maria Kocon.