DSC 0457 fea7f

55 uczniów i 2 pracowników naszej szkoły oraz  1 ubiegłoroczny absolwent wzięło udział w akcji Honorowego Dawstwa Krwi zorganizowanej  22 października 2018 w ZS w Miętnem.

To pierwsza w tym roku szkolnym akcja na terenie szkoły, kolejna – 13 lutego  2019 r. W efekcie końcowym oddały krew 42 osoby. Pierwszorazowych krwiodawców było 21.

Honorowe krwiodawstwo dla młodzieży z ZS w Miętnem to rzecz naturalna. Zawsze, kiedy pojawia się informacja o „akcji” na terenie szkoły, uczniowie licznie zgłaszają się do wzięcia w niej udziału. Nie inaczej było  i tym razem.!  Po raz kolejny, młodzi ludzie  z Miętnego udowodnili, że szczególnie potrzebujący zawsze mogą na nich liczyć.

Katarzyna Siurmicka
                                                                                                                                                             fotografie Robert Więckowski