Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - POKAZY BOMBOWEJ ENERGII

obok tytułu 79c5b

Temat energii jądrowej budzi kontrowersje, z jednej strony zachęca stosunkowo tani i czysty sposób pozyskiwania prądu, z drugiej – niepokoją potencjalne zagrożenia. Dużo mówi się też o możliwości wyczerpania tradycyjnych źródeł energii, a bez niej nie da się po prostu żyć. Może się więc okazać, że będziemy skazani na energię jądrową.

21 listopada gościliśmy w naszej szkole pracownika Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej dr Sylwestra Sommera. Pan doktor w bardzo ciekawy i przystępny sposób mówił o energii jądrowej – sposobach jej pozyskiwania, bezpieczeństwie i znaczeniu dla współczesnego świata.

Wykładowi doktora Sommera towarzyszyły pokazy, które wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonych uczniów.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Pana Stanisława Buczka, nauczyciela fizyki.

fotografie Robert Więckowski