Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - STUDNIÓWKA 2019

10 44818W mroźną, zimową sobotę 19 stycznia odbył się tradycyjny bal maturzystów, zwany studniówką. Impreza miała miejsce w nowej, pięknej, nowoczesnej sali Moderno w Górznie.

Tegoroczni maturzyści zaprosili na swoje święto wychowawców (Panią Agnieszkę Czyżkowską, Panią Lucynę Leszek, Panią Jolantę Nafalską i Pana Andrzeja Kocona), dyrekcję szkoły, rodziców oraz przedstawicieli władz: Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Starostę Powiatu Garwolińskiego Pana Mirosława Walickiego, Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Zdzisława Majewskiego oraz Proboszcza Parafii w Miętnem Księdza Jerzego Janowskiego.

W części oficjalnej młodzież wysłuchała przemówienia Pani Dyrektor Lilli Nawrockiej, która przypomniała, że studniówka to ich święto, to radość z wspólnej zabawy, chwila wytchnienia od nauki oraz sprawdzian z właściwego zachowania.

Pozostali mówcy życzyli czwartoklasistom udanej, beztroskiej zabawy i sukcesu na maturze. Przypomnieli młodzieży, że szkoła w Miętnem, którą za chwilę ukończą dała im solidne przygotowanie zawodowe i dobry start w dorosłość.

Bal studniówkowy został rozpoczęty tradycyjnym polonezem do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Układ, nad którym uczniowie pracowali pod opieką Pani Zofii Kisiel od wielu tygodni – wypadł po prostu mistrzowsko!

A później… później zabawa do białego rana, taniec, pyszne jedzenie, piękne sukienki dziewczyn, wieczorowe makijaże, eleganckie garnitury panów…

Chciałoby się westchnąć: chwilo trwaj!

Agnieszka Grudniak fotografie Robert Więckowski