Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - 1 MARCA – NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

DSC 0639 51b2104.03.19 r. w szkolnej auli miała miejsce akademia poświęcona Narodowemu Dniu Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie było kierowane główne do uczniów klas pierwszych.

Uroczystości rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu, po którym nastąpiła minuta ciszy ku czci poległych w obronie suwerennej Polski.

Dla przypomnienia wydarzeń, w których brali udział Żołnierze Niezłomni, uczniowie ze starszych klas przygotowali film, w którym bardzo dokładnie, bo oczami świadków, pierwszoklasiści mogli zobaczyć kim byli Niezłomni i jak wyglądało ich życie.

W trakcie akademii Pani wicedyrektor Hanna Pyza wręczyła nagrody dla najbardziej uzdolnionych plastycznie uczniów, którzy brali udział w konkursie pt. „Żołnierze Wyklęci. Cześć i chwała bohaterom.” Głównym laureatem został Daniel Dudek.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

tekst Justyna Kępka

zdjęcia Robert Więckowski