Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DRZWI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ W MIĘTNEM

DSC 0768 7febd20 marca szkoła w Miętnem otworzyła swoje drzwi dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz ósmych szkół podstawowych.

Uczniowie z Miętnego pokazali wszystko, co najlepsze – nowocześnie urządzone pracownie (zwłaszcza pracownie zawodowe), przytulnie udekorowane korytarze, na których wystawiono ekspozycje tematyczne oraz urządzono kawiarenki.

Goście mogli wziąć udział w konkursach (np. językowych i historycznych), mogli zobaczyć pokazy fizyczne i chemiczne, spróbować ciast i przekąsek przygotowanych przez uczniów, wpisywali się do księgi pamiątkowej w bibliotece, zaglądali na obiekty sportowe i warsztaty naprawcze.

Młodzież szkolna przygotowała też dla młodszych kolegów prezentację poszczególnych kierunków kształcenia oraz program artystyczny o rybaku i złotej rybce – w wersji nowoczesnej. Gwoździem programu okazał się pokaz tańca hip – hop w wykonaniu naszych uczennic Julii Belki oraz Oliwii Ochmańskiej (i koleżanek, które dziewczyny zaprosiły).

Szkoła w Miętnem zaprasza przyszłych pierwszoklasistów – możemy im zaoferować nie tylko kształcenie w kierunkach, których nie ma w pobliskich placówkach ale też możliwość udziału w zagranicznych stażach i dodatkowych kursach zawodowych i kołach zainteresowań. Nie wspominamy nawet o serdecznej atmosferze – o tym wiadomo od zawsze!

tekst Agnieszka Grudniak

zdjęcia Robert Więckowski