Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW W MIĘTNEM

DSC 0856 851df26 kwietnia 2019 r. w szkolnej auli odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych technikum. Uroczystość została rozpoczęta odśpiewaniem hymnu narodowego i przekazaniem sztandaru przez uczniów klas czwartych uczniom klas pierwszych. Pani Dyrektor Lilla Nawrocka ze wzruszeniem życzyła absolwentom powodzenia w dorosłym życiu,  dziękowała za wspólne lata w szkole i wręczyła dyplomy uznania oraz nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce, w sporcie, w czytelnictwie, czy reprezentowaniu szkoły w różnorakich konkursach.

Wśród zgromadzonych gości była Pani Jolanta Zawadka - Skarbnik Powiatu Garwolińskiego, która w swoim przemówieniu  dziękowała za przyjazną atmosferę nauki, pogratulowała uczniom oraz nauczycielom, życzyła powodzenia na maturze. Pani Skarbnik wręczyła uczennicy Paulinie Szwed stypendium Starosty Powiatu Garwolińskiego za najwyższą średnią ocen w szkole.

Podczas uroczystości nie zabrakło także  słów wdzięczności ze strony młodzieży z klas czwartych. Dziękowali wychowawcom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły i dyrekcji. Uczniowie klas trzecich, chcąc szczególnie serdecznie pożegnać starszych kolegów, przygotowali drobne upominki, które wręczyli wraz z  najlepszymi życzeniami.

Po uroczystości w auli absolwenci wraz z wychowawcami udali się na ostatnią godzinę wychowawczą. Był to szczególny dzień, łzy smutku mieszały się ze łzami szczęścia…

Wszystkim naszym starszy kolegom  życzymy połamania piór na maturze i … „słodkiego, miłego życia”!

tekst: Justyna Kępka/Wiktoria Siejka

zdjęcia: Robert Więckowski