Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - KOLEJNE SUKCESY W OWIUR

64427673 2291177524478479 8844937297263591424 n d947aTegoroczny, krajowy finał XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbywał się w dniach 07-08.06.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (woj. małopolskie). Wśród ponad 200 finalistów, wyłonionych w drodze eliminacji okręgowych, znalazło się trzech uczniów z naszej szkoły:

w bloku technologia żywności - Dominik Żaczek z kl. III technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowujący się pod opieką Sabiny Benickiej,

w bloku gastronomia - Katarzyna Gawinek również z kl. III technikum żywienia i usług gastronomicznych, przygotowująca się pod opieką Elżbiety Wiśnickiej,

w bloku mechanizacja - Krzysztof Sionek z kl. IV technikum mechanizacji przygotowujący się pod opieką Andrzeja Kocona.

W krajowych zmaganiach Dominik Żaczek uzyskał tytuł laureata, Katarzyna Gawinek i Krzysztof Sionek tytuł finalisty.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje, m.in. w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa.

Gratulacje dla Dominika, Katarzyny i Krzysztofa za osiągnięte wyniki!

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Swoim patronatem obejmuje ją Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Sabina Benicka