Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - LEKKOATLETYCZNA WIOSNA 2019

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP

0010 da25dW tym roku wyjątkowo krótki sezon zawodów lekkoatletycznych rozpoczął się od Mistrzostw Regionu w Siedlcach dnia 21 maja 2019 r. Reprezentacja naszej szkoły pokazała się z dobrej strony. Wśród dziewcząt na wyróżnienie zasługuje Natalia Kania z kl. 2 TPS/TU, która w biegu na 100 m  zajęła 5. miejsce, uzyskując wynik 14.60 s. Również 5. miejsce zajęła sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Natalia Kania z kl. 2 TPS/TU, Ewelina Cywka z kl. 2 THL/TŻ, Gabriela Gucwa z kl. 1 TS i Milena Wiśniewska z kl. 1 TH/TŻ, osiągając czas 58.80 s. Opiekę nad reprezentacją szkoły w LA dziewcząt pełnią Agnieszka Czyżkowska i Jarosław Czyżkowski.

Osiągnięcia chłopców  w rywalizacji to przede wszystkim srebrny medal sztafety 4x400 m z wynikiem 3:51:21 s w składzie: Maciej Konieczny z kl. 2 TPS/TU, Michał Pieniak z kl. 1 TMR, Paweł Wasążnik z kl. 3 TŻ i Grzegorz Kosut z kl. 3 TMR. Indywidualnie brązowym medalistą w biegu na 1500 m, z rekordem życiowym 4:23:81 został Maciej Konieczny. 4. miejsce w biegu na 800 m zajął  Paweł Wasążnik z wynikiem 2:09:80, na 6. miejscu w skoku w dal uplasował się Łukasz Talar z kl. 1 TPS/TU z wynikiem 5,46 m, 7. miejsce w pchnięciu kulą 6 kg zajął Kacper Rutkowski z kl. 3 TS/TH, z wynikiem 10,56 m.

Dnia 30 maja 2019 r. w Garwolinie odbył się XV Mityng o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego, w którym liczna reprezentacja naszej szkoły wywalczyła łącznie 2 medale - dziewczęta i 9 medali - chłopcy. Natalia Kania zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m, a  Gabriela Gucwa brązowy medal w skoku w dal.

Złoci medaliści wśród chłopców to Damian Zawadka z kl. 3 TPS/TU w skoku w dal i sztafecie 4x400 m, Paweł Wasążnik w biegu na 800 m i w sztafecie 4x400 m, Maciej Konieczny w biegu na 1500 m i w sztafecie 4x400 m. Zwycięską sztafetę uzupełnił Grzegorz Kosut. Srebrne medale zdobyli Damian Zawadka w biegu na 400 m, Szymon Poszytek z kl. 1 TMR w biegu na 800 m i Mateusz Krupa z kl. 3 TS/TH w rzucie oszczepem.  Zdobywcy brązowych medali to Grzegorz Kosut w biegu na 400 m i Maciej Wyrwicki z kl. 3TPS/TU w skoku w dal.

Tak liczne zdobycze medalowe i punktowe pozwoliły drużynie chłopców na zdobycie drugiego miejsca w punktacji łącznej szkół w kategorii mężczyzn. Oto końcowa klasyfikacja:

·                    1 miejsce – ZS 1 Garwolin – 108 punktów – opiekun: Sławomir Miernicki

·                    2 miejsce – ZS Miętne – 106 punktów – opiekun: Zbigniew Jarzyna

·                    3 miejsce – ZSP Żelechów – 54 punkty – opiekun: Tomasz Odziemczyk

·                    4 miejsce – ZSP Sobolew – 49 punktów

·                    5 miejsce -  ZS 2 Garwolin – 40 punktów

·                    6 miejsce – LO Garwolin – 38 punktów

Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy  udanych wakacji  –  nauczyciele WF w ZS Miętne.