Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Kolędowanie w Szkole w Miętnem z franciszkanami z Krakowa

Kolędowanie w Szkole w Miętnem z franciszkanami z Krakowa

W poniedziałkowe przedpołudnie 14 stycznia 2013r. w auli szkolnej odbył się koncert kolęd zespołu „Fioretti” braci franciszkanów z Krakowa.

Muzyka jak modlitwa to hasło zespołu, a nazwa „Fioretti” to kwiatki, nawiązujące do charyzmatu ich założyciela świętego Franciszka z Asyżu.

Nowa aranżacja kolęd, głośna dobra muzyka blask bijących ze sceny i radość docelowa zakonników wciągnęła uczniów i nauczycieli we współczesne śpiewanie, tańczenie i kolędowanie.

Bracia krótko opowiedzieli o ich działalności misyjnej i 800-set letniej obecności w Krakowie można współcześnie wybrać „taką drogę’’ życia w „czystości, ubóstwie i posłuszeństwie’’ taka jest reguła zakonu. A wszystko odbyło się na tle hasła „tydzień kariery zawodowej” –można i tak.

W XIII wieku zdziwienie wielkie wzbudził sam Św. Franciszek, który pochodził z wysokiego i zamożnego rodu-wyrzekł się wszystkiego zostając „Bożym szaleńcem”.

A jakie są związki Miętnego z franciszkanami? Absolwentem technikum ogrodniczego brat Artur Pyza rodem z Pilawy jest już 14 lat zakonnikiem w Niepokalanowie a także Łukasz Gora pochodzi z Miętnego jest synem nauczyciela i nauczycielki.

„Za kolędę dziękujemy zdrowia, szczęścia winszujemy na ten nowy rok” Hej!