Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - „Ale to już było i nie wróci więcej…” - bal studniówkowy w ZSR w Miętnem

Bal Studniówkowy  w ZSR w Miętnem

Dnia 5 stycznia 2013 roku o godzinie 1900 w ZSR w Miętnem rozpoczął się długo oczekiwany przez maturzystów wieczór, bal studniówkowy.

Wszystkich przybyłych na tą uroczystość: honorowych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i wychowawców, rodziców oraz studniówkowiczów wraz z osobami im towarzyszącymi przywitali prowadzący, Sylwia Marciniak i Jakub Krupa.

W swoim wystąpieniu podziękowali oni gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie.

Następnie głos zabierali kolejno: Dyrektor Szkoły Zdzisław Majewski, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, przedstawiciel Posła na Sejm RP Stanisławy Prządka Anna Kominek, przedstawiciel Komitetu Studniówkowego Ewa Poświata oraz ksiądz proboszcz parafii Miętne Jerzy Janowski.

W swoich wystąpieniach prelegenci podkreślali wyjątkowość dzisiejszego wieczoru oraz życzyli maturzystom wielu sukcesów i powodzenia podczas egzaminów maturalnych i zawodowych oraz w dorosłym już życiu.

Chwilę potem słowa Adama Mickiewicza „Poloneza czas zacząć”, recytowane przez prowadzącego, oznajmiły wszem i wobec iż bal studniówkowy oficjalnie został rozpoczęty polonezem, poprowadzonym przez Dyrektora Szkoły Zdzisława Majewskiego. Piękne stroje, układ i to jak tańczyli maturzyści niejednego z obserwatorów wprawiło w wielki podziw. Kilka tygodni nieustannych prób i ćwiczeń pod kierunkiem nauczyciela - Mirosława Dondzbacha nie poszło na marne.

Po polonezie nauczyciele uroczyście zatańczyli walca profesorskiego. Następnie zasiedliśmy za stoły, aby skosztować przygotowanych specjalnie dla nas smakołyków. Jedzenie było smaczne, ale wszyscy bardzo szybko podążyliśmy na parkiet. Przy muzyce zespołu EDEN zarówno my, jak i nasi nauczyciele bardzo dobrze się bawiliśmy. Panowała bardzo przyjemna i serdeczna atmosfera, którą uwiecznili kamerzyści i fotografowie.

Tej nocy w gronie kolegów i koleżanek wszyscy bawiliśmy się doskonale. Po godzinie 600 zespół przestał grać, i choć wszyscy chcieliśmy się jeszcze bawić, musieliśmy rozjechać się do domów. Studniówka pozostanie dla nas – maturzystów wydarzeniem niezapomnianym. Dobrze więc, gdy wspomnienia związane z tym balem, są jak najbardziej pozytywne, a o to dyrekcja szkoły w Miętnem, wychowawcy, rodzice oraz my uczniowie właściwie zadbaliśmy.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem