Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - WYGRALIŚMY!

DSC 0421 93e55

W niedzielę 8 września w Miętnem odbyły się dożynki powiatu garwolińskiego.

Nasza szkoła współorganizowała tę lokalną uroczystość i wzięła w niej udział.

Reprezentowała nas liczna grupa uczniów i nauczycieli, a szczególnie ze względu na niesprzyjającą pogodę, należą się im słowa uznania. Nasze uczennice w kolorowych strojach i wiankach wyglądały przepięknie!

Gratulujemy sukcesu uczniom naszego  technikum żywienia, którzy pod opieką Pań: Jolanty Nafalskiej i Zofii Pikulskiej – Matryby wzięli udział w konkursie organizowanym przez Starostę Garwolińskiego Pana Mirosława Walickiego. Temat zmagań brzmiał: „Powiat garwoliński ludowo i tradycyjnie”.

Drużyna naszej szkoły przygotowała następujące dania: pierogi znad Narwi, mazowieckie gruszki w czerwonym winie oraz żur staropolski z jajem poszetowym i pulpecikami z białej kiełbasy. Nasz zestaw zdobył pierwsze miejsce i nagrodę Pana Starosty w wysokości 3000 zł. Gratulacje!

tekst: Agnieszka Grudniak

zdjęcia: Robert Więckowski