Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DZIEŃ NAUCZYCIELA

DSC 0532 7036315 października  w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela.

Każdy musi przyznać, że pomimo tego, że nauczyciele na lekcjach nieraz narzekają na nasze zachowanie, to i tak są kochani i zawsze nam pomagają. Uczniowie w trakcie uroczystości pokazali, jak doceniają pracę naszych sorów.

Podczas apelu uczniowie przypomnieli historię Dnia Edukacji Narodowej i złożyli życzenia nauczycielom, następnie Pani Dyrektor Lilla Nawrocka podziękowała pedagogom za ich pracę i rozdała nagrody. Przemówiła również Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Pani Iwona Kurowska.

Następnie nadszedł czas na najciekawszą rzecz w każdym tego typu apelu, czyli przedstawienie ,,W naszej szkole jest wesoło”, przygotowane przez uczniów. Nazwa mówi sama za siebie. Występ był naszpikowany mnóstwem humoru! Siedząc obok nauczycieli, widać było na ich twarzach jeden wielki uśmiech. Uczniowie naprawdę musieli się natrudzić, żeby to przedstawienie przygotować!

Najlepszym punktem przedstawienia była piosenka „Dla ciebie” i wspólny taniec, do którego uczniowie zaprosili nauczycieli. W ostatniej chwili do tanów dołączył Pan Poseł Grzegorz Woźniak, który przybył na naszą uroczystość.

Tuż po przedstawieniu pytałyśmy uczniów o ich wrażenia, bo - naszym zdaniem - humor był wspaniały, a piosenka… cudo. „Najbardziej zadziwił mnie pianista, najbardziej podobała mi się też piosenka.” – mówi jedna z uczennic 1TŻ. ,,Podobał mi się apel, ponieważ nawiązywał do codziennych lekcji. Mówił o tym, jak ważny jest zawód nauczyciela. Ile cierpliwości trzeba włożyć, aby nauka nie poszła w las.” – mówi uczeń z TU/TPS. ,,Ogólnie to akademia była „spoko”. Najfajniejszy był występ. No i ta piosenka…” – swoją opinią podzieliła się jedna z pierwszorocznych „kucharek”.

Wszystkiego dobrego Drodzy Nauczyciele!

P.S. Gratulujemy serdecznie nauczycielom, którzy otrzymali w tym roku Nagrodę Starosty Powiatu Garwolińskiego: Pani Sabinie Benickiej, Pani Marzenie Kaczmarczyk i Panu Tadeuszowi Gorze.

tekst napisały uczennice klasy ITŻ: Iza Kot, Monika Mirowska, Wiktoria Turlej

zdjęcia wykonał Pan Robert Więckowski