Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Agro Show 2019

DSC 0428 7cfab  20 września 2019 r. uczniowie klas I i II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz z opiekunami uczestniczyli w jednej z największych w Europie Środkowej wystaw maszyn i urządzeń rolniczych w Bednarach. Podczas wystawy uczniowie mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy, zapoznawania się z najnowszymi rozwiązaniami w technice rolniczej.

Pokazy pracy opryskiwaczy i agregatów uprawowych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tak szczegółowe zapoznanie się ze sposobem pracy poszczególnych urządzeń może być cenną wskazówką przy  doborze  odpowiedniego sprzętu. Kilkuhektarowy obszar, na którym prowadzono pokazy pozwolił na dokładną analizę działania maszyn. Dzisiejsze maszyny i ciągniki mają nie tylko wydajnie pracować ale też cieszyć oko pięknym wyglądem. Uczniowie oprócz zwiedzania wystawy mieli możliwość rozmawiania ze znanymi osobami, uczestniczyć w różnych zabawach oraz sprawdzić swoją wiedzę w różnych konkursach.

Miło i pożytecznie spędziliśmy ten wrześniowy dzień!

Tekst i zdjęcia Robert Więckowski