Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem ul. Główna 49 08-400 Garwolin tel 25 682-30-88 email mietne@wp.pl

Przez cały rok szkolny 11 uczniów z naszego powiatu, osiągających wybitne wyniki w nauce będzie otrzymywać stypendium Starosty Powiatu Garwolińskiego. Wśród nich – Dominik Żaczek, uczeń klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wręczenie stypendiów odbyło się w piątek 11 października podczas uroczystej gali z okazji Powiatowego Dnia Edukacji. Listy gratulacyjne z rąk posła na sejm RP Grzegorza Woźniaka oraz wicestarosty Iwony Kurowskiej otrzymali wyróżnieni uczniowie oraz ich rodzice.

Nasz Dominik Żaczek jest wzorowym uczniem, ma najwyższe oceny w szkole; w ubiegłym roku został laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku: technologia żywności. Angażuje się we wszelkie inicjatywy związane z życiem naszej szkoły: dni otwarte, jubileusz szkoły, akcje charytatywne.

Dominik planuje studia w kierunku technologia żywności lub związane z medycyną, np. rehabilitacja. Życzymy więc jak najwyższych wyników na maturze i realizacji wszystkich życiowych zamierzeń.

Agnieszka Grudniak

Rada Pedagogiczna