Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - LEKKOATLETYCZNA JESIEŃ 2019

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP

2 5f932Tradycyjnie, jak co roku, sezon startów lekkoatletycznych zaczął się od ligi drużynowej rozgrywanej 24.09.2019 r. na stadionie przy zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Na starcie stanęło 7 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców. Drużyna chłopców zajęła 4. miejsce, a dziewcząt 7.

Najwartościowsze wyniki w drużynie dziewcząt uzyskały: Anita Nosowska w skoku w dal 3 m, Klaudia Gronek w skoku wzwyż 1 m, Patrycja Cichecka w rzucie oszczepem 2 m. Wśród chłopców: Grzegorz Kosut i Przemysław Babik 3 miejsce ex aequo w biegu na 400 m, Kacper Rutkowski w pchnięciu kulą 6 kg - 3 miejsce, Mateusz Krupa w rzucie oszczepem 800 g - 2 miejsce. W punktacji regionu siedleckiego szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta zajmują 14. miejsce na 18 sklasyfikowanych szkół, a chłopcy 8. na 19.

Kolejne zawody to już regionalna licealiada w indywidualnych biegach przełajowych rozegrana w Siedlcach 04.10.2019 r. Rywalizacja rozgrywała się w dwóch kategoriach wiekowych: 2003/04 i 2000/02, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. W kategorii starszej dziewcząt Gabriela Gucwa zajęła 17. miejsce. W kategorii młodszej chłopców Oskar Kuszpit był 20 na 98 sklasyfikowanych. Wśród chłopców starszych Paweł Wasążnik zdobył wicemistrzostwo regionu siedleckiego. W biegu tym wzięło udział 78 biegaczy.

Sezon jesienny, jak co roku, kończą sztafetowe biegi przełajowe, które rozegrane zostały 09.10. 2019 r. w Siedlcach. Na starcie stanęło 15 sztafet żeńskich i 17 sztafet męskich. Dziewczęta zajęły 7. miejsce, natomiast chłopcy zdobyli brązowy medal w składzie: Maciej Konieczny, Paweł Wasążnik, Dawid Bożek, Przemysław Babik, Grzegorz Kosut, Oskar Kuszpit, Damian Zawadka, Jakub Jałocha. W rezerwie pozostawali: Maciej Kot, Kacper Piekarski, Michał Pieniak i Michał Lubczyński. Wszyscy startujący zasłużyli na brawa i uznanie, ale szczególnym hartem ducha wykazał się Dawid Bożek, który mimo urazu, jakiego nabawił się pod koniec swojej zmiany, kontynuował swój bieg i mogliśmy dokończyć konkurencję.

Następne starty wiosną. Znów będziemy chcieli udowodnić, że jesteśmy zaliczani do czołówki szkół ponadgimnazjalnych regionu siedleckiego.