Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - WYCIECZKA DO CIECHANOWCA

IMG 20191022 105638 d603922 października klasy pierwsze technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki udały się na wycieczkę programową do Muzeum Rolnictwa W Ciechanowcu. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: Pani Maria Kocon i Pan Andrzej Kocon oraz Pan Ignacy Benicki.

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka powstało w 1962 r. Muzeum posiada dziewięć działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego - Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich, Muzeum Weterynarii i Oświatowo-Promocyjny. Zbiory Muzeum liczą ponad 28 000 eksponatów       (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych), które prezentowane są zwiedzającym w 43 ekspozycjach stałych. W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim zgromadzono 47 zabytkowe obiekty architektury drewnianej (XVIII - pocz. XX w.), które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz. Muzeum posiada punkty zamiejscowe w Drewnowie ( wiatrak z zagrodą młynarza), Dąbrowie Łazy (wiatrak) i Winnie Chroły (Szkoła Wiejska).

Korzystając z pięknej jesiennej aury, w drodze powrotnej młodzież odwiedziła miejsce kultu prawosławia – Świętą Górę Grabarkę, co również było ciekawym przeżyciem.

Andrzej Kocon