Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Dni ekonomii

Dni ekonomii

W dniach 3-6 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyły się Dni Ekonomii zorganizowane przez Panią Ewę Gromadzką, nauczyciela Sekcji  Przedmiotów Ekonomicznych.

Najważniejszym akcentem tego wydarzenia była debata szkolna na temat Ekonomiczne aspekty palenia papierosów, poprowadzona przez uczennicę klasy IV THa, Monikę Makulec.

Udział  w niej wzięli  uczniowie z klasy IV THa - Paulina Domienik, Michał Jarzębski, Monika Szeląg i Jakub Kędziorek oraz z IV THb - Sylwia Lenarcik, Marta Siejka, Patrycja Piskorz i Katarzyna Makowska.

Debata przebiegała bardzo burzliwie. Uczniowie klasy IV THa przedstawiali argumenty przeciw paleniu papierosów, zaś uczniowie klasy

IV THb argumenty przemawiające za paleniem papierosów.

W debacie rozważano: zysk budżetu państwa wynikający z podatków, akcyzy i miejsc pracy w fabrykach produkujących papierosy oraz straty w budżecie państwa wynikające z kosztów leczenia chorób spowodowanych paleniem papierosów.  Celem kontrastu zaprezentowano fotografie pięknej i  palącej ikony filmu i mody - Audrey Hepburn oraz zdjęcia raka płuc.

Debata zakończyła się remisem, lecz szala zwycięstwa przechylała się w stronę argumentów przeciw paleniu papierosów. Debatę oceniło jury w składzie: Pan Dyrektor Zdzisław Majewski, Pani Dyrektor Lilla Nawrocka, Pan Dyrektor Sławomir Poświata, Pani Janina Święcińska i Pani Ewa Gromadzka.

W trakcie Dni Ekonomii zorganizowano także konkurs na znak marketingowy Cash Flow - Jak wydostać się z wyścigu szczurów?

Ważnym elementem Dni Ekonomii była Loteria Fantowa na rzecz najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły zorganizowana przez uczniów klasy III TH. Role fantów spełniały pluszowe misie ofiarowane przez uczniów. Spośród 111 wylosowano 103 pluszaki. Ci, którzy wylosowali puste losy otrzymywali w zamian  „słodkie pocieszenie” - cukierki. Organizatorzy loterii wykorzystali typowe chwyty marketingowe, takie jak: kolorową dekorację, muzykę, słodycze i misie. W ten sposób udało się zaangażować w akcję charytatywną około 600 uczniów z naszej szkoły.  To właśnie dzięki nim zebraliśmy sumę 500zł  na rzecz najbardziej potrzebujących uczniów.

Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w Dni Ekonomii i Loterię Fantową  serdecznie dziękujemy i liczymy na współpracę w następnym roku szkolnym.

Uczniowie ZSR