Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW DLA DOMINIKA ŻACZKA

obok tytułu 2 0d9b4Uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/20 odbyło się 4 grudnia 2019 r. o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Siedlcach.

Najzdolniejsi uczniowie z powiatów: garwolińskiego, węgrowskiego, łosickiego, sokołowskiego, siedleckiego i z miasta Siedlce otrzymali nagrody z rąk Mazowieckiej Wicekurator Oświaty – Pani Doroty Skrzypek, prezydenta Siedlec – Pana Andrzeja Sitnika, dyrektora Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach – Pana Adama Skupa oraz ks. dr. Pawła Kindrackiego – wicedyrektora Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Siedleckiej.

Aby otrzymać stypendium należało osiągnąć najwyższą średnią w szkole, mieć „czerwony pasek” na świadectwie oraz wykazywać się sukcesami pozaszkolnymi. W tym roku na Mazowszu rządowe wsparcie otrzyma 500 uczniów, w tym 42 z regionu siedleckiego. Najliczniej reprezentowaną grupę stanowią uczniowie z powiatu garwolińskiego.

3000 zł stypendium w bieżącym roku szkolnym otrzyma 10 uczniów z naszego powiatu
Są to: Dominik Żaczek (Technikum przy ZS w Miętnem.
Aleksandra Chmielak (I LO w Garwolinie), Jakub Dudzik (KLO w Garwolinie), Paulina Gawryś (Technikum nr 1 w Garwolinie), Klaudia Jędrych (Technikum przy ZSP w Żelechowie), Gabriela Kaszuba (LO w Żelechowie), Bartłomiej Konopacki (Technikum nr 2 w Garwolinie), Wojciech Łapacz (LO w Sobolewie), Ewelina Pawlak (II LO w Garwolinie), Katarzyna Szopa (LO w Łaskarzewie).

Hanna Pyza