Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - „BOŻE NARODZENIE”

DSC 0629 6bffeDzień przed feriami bożonarodzeniowymi uczniowie klas pierwszych i drugich, pod opieką nauczycielek: Katarzyny Błażejczyk i Agnieszki Grudniak przygotowali spektakl pt. „Boże Narodzenie”.

Zebrani w szkolnej auli uczniowie i nauczyciele mogli zobaczyć nietypowe jasełka. Nietypowe, bo osadzone w czasach współczesnych, w wielkim mieście, z młodymi, zagubionymi ludźmi w rolach głównych. Bohaterowie uciekli z domów, są skłóceni z rodziną, sprzedają narkotyki, kradną, są samotni i nieszczęśliwi. Przypadkowy gość uświadamia im, że jeszcze mogą zmienić swoje życie, naprawić relacje z bliskimi, mogą być szczęśliwi…  A Boże Narodzenie to najlepszy czas na zmiany!

Spektakl nikogo nie pozostawił obojętnym, każdego poruszył i skłonił do refleksji.

Pani Dyrektor Lilla Nawrocka złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne; głos zabrała również Pani Iwona Kurowska Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Na koniec wspólnie śpiewaliśmy kolędy, przy akompaniamencie trąbki, pianina, perkusji, na których pięknie zagrali uzdolnieni uczniowie klas pierwszych.