Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP

20200204 120939 49f71

Reprezentacja Naszej Szkoły w piłce ręcznej chłopców wywalczyła awans do rundy półfinałowej w rozgrywkach Międzypowiatowej Licealiady Regionu Siedleckiego.

We wtorek 4 stycznia w Mińsku Mazowieckim reprezentanci Szkoły w piłce ręcznej chłopców uczestniczyli w turnieju eliminacyjnym IV rundy rozgrywek w ramach Międzypowiatowej Licealiady Regionu Siedleckiego. Oprócz naszej drużyny do rywalizacji przystąpiły jeszcze zespoły: gospodarzy turnieju ZS 1 Mińsk Mazowiecki oraz zespół LO z Węgrowa.

Pierwszy mecz turnieju rozegraliśmy z gospodarzami. Rywalizacja pomiędzy drużynami była wyrównana w pierwszej połowie do stanu 7 : 6 dla gospodarzy. Później nastąpił zastój w naszej grze i do końca pierwszej połowy nie zdołaliśmy rzucić bramki, przegrywając I połowę 15 : 6. Druga połowa była wyrównana, jednak nie udało się naszym zawodnikom odrobić strat i – niestety - w tej konfrontacji musieliśmy uznać wyższość rywala schodząc z boiska jako pokonani 23 : 15.

Następny mecz po niedługiej dwudziesto minutowej przerwie rozegraliśmy z zespołem LO z Węgrowa.

Do meczu wszyscy zawodnicy przystąpili bardzo skoncentrowani i dało to swój efekt w wyniku spotkania, bowiem po kilku minutach prowadziliśmy 3 : 0, a po następnych kilku minutach 9 : 1. Drużyna świetnie grała w defensywie i skutecznie kontratakowała oraz rzucała bramki z ataku pozycyjnego. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem 16 : 4. Po zmianie stron nasi zawodnicy nie zwalniali tempa gry i na koniec meczu wynik wynosił 30 : 14. Zwycięstwo w tym meczu dało nam drugie miejsce w grupie i awans do grona 6 najlepszych zespołów tych

rozgrywek, czyli turniejów półfinałowych.

Reprezentacja Szkoły wystąpiła w składzie: bramkarze Piotr Krakowski II TPS/TU, Maciej Ukleja I TPS/TU G, zawodnicy w polu Damian Zawadka IV TPS/TU (12 br), Grzegorz Kosut (15br), Piotr Przybysz (1br), Mariusz Salamończyk (3br) IV TMR, Adam Foryś (2br), Mateusz Talar (9br), Mikołaj Paziewski (2br), Krystian Kloge III TPS/TU, Dawid Wawer II TPS/TU, Kamil Chodyra II TMR (1br), Kacper Pawelec I TS G, Bartłomiej Szopa I TPS/TU G, Jakub Dziubak I TMR G.