Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - KASIA, DAMIAN I DOMINIK – NASI STYPENDYŚCI

Resized 20200203 104602.jpeg 8995a3 lutego  w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbyło się spotkanie dla tegorocznych laureatów programu stypendialnego „Mazowsze  - stypendia dla uczniów szkół  zawodowych”, realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

W uroczystym spotkaniu wzięła udział  Pani Elżbieta Lanc – członek zarządu województwa mazowieckiego, Pani Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego, Pani Weronika Teperek Duchna – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w garwolińskim Starostwie Powiatowym oraz dyrektorzy mazowieckich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Lilla Nawrocka oraz laureaci programu stypendialnego: Katarzyna Gawinek i Dominik  Żaczek z klasy IV technikum żywienia oraz Damian Osiak z klasy 4 technikum spedycyjnego.

Wśród 96 laureatów programu stypendialnego z subregionu siedleckiego aż 40 uczniów pochodzi z powiatu garwolińskiego. Każdy z nich przez cały rok szkolny będzie otrzymywać stypendium w wysokości około 500 zł miesięcznie.

– Młodzi ludzie potrzebują wsparcia, aby rozwijać swoje pasje i talenty. Niestety, proces kształcenia, oprócz chęci i zaangażowania uczniów, wymaga często dużych nakładów finansowych. Nie da się ukryć, że zakup książek czy udział w różnego rodzaju kursach wiążą się ze sporymi wydatkami. Nasze stypendium jest zatem nie tylko nagrodą, ale ułatwia też pogłębianie wiedzy i realizację marzeń – podkreśla Elżbieta Lanc.

To już 11 edycja programów stypendialnych dla mazowieckiej młodzieży. Stypendia to dla uczniów często duży zastrzyk finansowy. Tym bardziej, że wsparcie mogą przeznaczyć zarówno na udział w różnego typu zajęciach, warsztatach, wycieczkach, kursach zawodowych czy konferencjach naukowych, ale także na zakup niezbędnego sprzętu komputerowego, fotograficznego czy książek itp. Warunkiem otrzymania pomocy są ponadprzeciętne wyniki w nauce, a także udział w olimpiadach i konkursach.

Nasi stypendyści mają już określone działania, na które przeznaczą pieniądze ze stypendium. Damian zamierza doskonalić umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz zakupić laptopa. Kasia chce zapisać się na „kurs kuchni molekularnej” i „kurs monodesery i desery talerzowe”, myśli też o zakupie nowego robota kuchennego i rękawa cukierniczego z tylkami. Dominik również będzie uczestniczył w kursach zawodowych i dokupi sprzęt kuchenny           i laptopa.

Jesteśmy dumni z naszych stypendystów! Życzymy im spełnienia wszystkich zawodowych i życiowych marzeń!

[gallery}2020/05022020{/gallery}