Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

obok tytułu df0775 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły: Mariola Kurek, Weronika Łysiak, Weronika Deska oraz Damian Osiak wzięli udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Olimpiada Przedsiębiorczości realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Dla uczniów naszej szkoły udział w olimpiadzie był cennym doświadczeniem, chociaż nie uzyskali rewelacyjnych wyników. Sama uczelnia zrobiła na nich ogromne wrażenie. Na murach budynku znajdują się piękne fotografie sławnych i bogatych, np. Billa Gatesa, jednego z najzamożniejszych ludzi na świecie, którego majątek szacuje się na 90 milionów dolarów.

Mam nadzieję, że udział w olimpiadzie rozbudził w moich uczniach ambicje i marzenia o studiach. Czas pokaże, co będzie dalej. Trzymam kciuki!

Ewa Gromadzka