Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Dzień Ziemi

Igor Kępka bc92fDzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku, a sama idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów: polityka Gaylorda Nelsona - senatora wspierającego ochronę środowiska, oraz ekologa - Johna McConnella, który na konferencji UNESCO poświęconej ochronie środowiska przedstawił pomysł ustanowienia Dnia Ziemi. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

W tym roku Światowy Dzień Ziemi będzie poświęcony promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Hasło tegorocznych obchodów to Z energią zmieńmy źródła.
Podstawowymi celami związanymi z obchodami tego dnia są:
a)promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie,
b)uświadamianie ludziom zagrożeń, jakie związane są z rozwojem przemysłu.

Jak co roku tradycyjnie w naszej szkole w ramach przedmiotu biologia uczniowie klas pierwszych wzięli udział – tym razem zdalnie w konkursie  plastycznym . Najlepsze prace można obejrzeć w galerii.
Hanna Pyza