Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Młoda Krew Ratuje Życie

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 14112012 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem bierze udział w X Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „ Młoda Krew Ratuje Życie” 2012/2013.

Większość uczniów, którzy zdecydowali się podzielić krwią, to już „weterani”, choć byli i tacy, którzy robili to po raz pierwszy. Na pytania ”czy warto oddawać krew?”, i „czy w przyszłości będziesz brał udział w podobnych akcjach?”- zdecydowana większość wolontariuszy odpowiadała twierdząco. Propagowanie HDK jest ideą godną rozpowszechniania wśród młodzieży, która cierpi dziś na brak ideałów i wzorców do naśladowania. Jest to alternatywa dla aktywnych osób chcących robić coś pożytecznego i godnego.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych systematycznie biorą udział w Akcjach Honorowego Krwiodawstwa już od 10 lat. Każdego roku do tej placówki przyjeżdża Ambulans. Szkoła systematycznie organizuje również wyjazdowe akcje do Terenowej Stacji Krwiodawstwa w szpitalu w Garwolinie. Wielu absolwentów Zespołu Szkół także po zakończeniu nauki kontynuuje oddawanie krwi. Opiekunkami i organizatorkami tych akcji są panie: Jolanta Nafalska, Katarzyna Siurmicka, Katarzyna Piesio,. Chętni do włączenia się w tę inicjatywę mogą się do nich zgłaszać w celu zapisu na akcję. W styczniu przewidziana jest akcja HDK w szkole . Chętnych uczniów prosimy zapisywanie się u w/w opiekunek do 20.12.2012 roku

{gallery}14112012{/gallery}