Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Praktyki zawodowe 2020/2021

3 TŻ/TH

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

Praktyki zawodowe 2020/2021

1. Odbycie praktyki zawodowej jest wymogiem formalnym promocji do klasy programowo wyższej.
  2. Uczniowie sami wybierają miejsca odbywania swoich praktyk zawodowych oraz samodzielnie załatwiają formalności związane z przyjęciem na praktykę (w razie trudności należy zwrócić się do wicedyrektora kształcenia zawodowego).
  3. Wypełnioną umowę na odbycie praktyki należy złożyć do wicedyrektora kształcenia zawodowego do 17.08.2020 r. (w wersji elektronicznej, przez system Librus) Na jednej umowie może być kilku uczniów, którzy będą mieli praktyki w tej samej firmie.
  4. Umowę o odbycie praktyki należy odebrać do podpisu przez firmę przyjmującą najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem praktyki. Podpisaną umowę należy przekazać do Kancelarii Uczniowskiej do 11.09.2020r.
  5. Przed praktykami uczniowie odbywają obowiązkowe szkolenie BHP wstępne ogólne w szkole. Termin będzie podany po rozpoczęciu roku szkolnego.
  6. W trakcie praktyk uczniowie prowadzą dzienniczek praktyk, który otrzymają na szkoleniu. Prawidłowe prowadzenie dzienniczka jest jednym z warunków zaliczenia praktyk.
  7. Wszelkie pytania i wątpliwości należy zgłaszać do Sławomira Więckowskiego – wicedyrektora kształcenia zawodowego.

Załączniki do praktyk: umowa, dzienniczek, program praktyk

ds. Kształcenia Zawodowego

mgr inż. Sławomir Więckowski