Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Światowy dzień AIDS

aids2020 a00eaŚwiatowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację.

W 2020 roku hasło Światowego Dnia AIDS, promowane przez UNAIDS, Program Narodów Zjednoczonych ds. Walki z AIDS na świecie, brzmi: Globalna solidarność, wspólna odpowiedzialność

Podczas gdy uwaga całego świata skupiła się na pokonaniu pandemii COVID-19, hasło to nabrało szczególnego znaczenia. Globalna solidarność i wspólna odpowiedzialność skłaniają nas do spojrzenia na działania podjęte w celu zapobiegania HIV i zwalczania AIDS na nowo.
W naszej szkole jak co roku został zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce AIDS. Ze względu na sytuację uczniowie przesyłali swoje prace online. Na szczególną uwagę zasługują prace wykonane przez:

1. Dominika Rutkowskiego ucznia klasy 1 TS
    2. Julkę Kuźmę uczennicę klasy 1TŻ