Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Młoda Krew Ratuje Życie

DSC 1634 7bca3Nasi uczniowie rozumieją to doskonale!! Niezmiennie, nawet teraz, mimo pandemii, jesteście wzorem do naśladowania. Dbacie o kontynuację pięknej idei krwiodawstwa.

23 listopada 2020 roku na ręce dyrektor Lilli Nawrockiej złożone zostały podziękowania Polskiego Czerwonego Krzyża dla krwiodawców z Zespołu Szkół w Miętnem.

Do podziękowań PCK dołączamy się i my – dumni nauczyciele i wychowawcy. Oddając krew, zwłaszcza w tym trudnym okresie, robicie coś pięknego. Ratujecie życie, zdrowie, sprawność wielu osób.

Tradycja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Miętnem liczy się już w dziesięcioleciach. W roku szkolnym 2019/2020 w dwóch zorganizowanych akcjach i w czasie wyjazdów indywidualnych oddaliśmy w sumie około 31 litrów krwi.

W związku z pandemią i czasowymi ograniczeniami niemożliwe było zorganizowanie zaplanowanej trzeciej szkolnej akcji. Pięknie odnaleźliście się w nowej sytuacji i licznie zgłaszaliście się indywidualnie w garwolińskim punkcie poboru krwi.

Również w tym roku, niezmiennie, zachęcamy do oddawania krwi.