Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Nauka zdalna w naszym internacie

Z powodu pandemii koronowirusa praca w internacie przebiega innym trybem niż wcześniej.

Jest to duże wyzwanie dla mieszkańców, kierownika i wychowawców. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, przestrzegać szczególnych procedur. Wychowankowie zakwaterowani są pojedynczo w pokojach w celu bezpiecznego, efektywnego uczenia się.

Młodzież ma dostęp do Internetu, niektórzy korzystają ze szkolnego sprzętu.

W czasie nauki wychowawcy sprawdzają czy wychowankowie uczestniczą w lekcjach, w razie potrzeby służą pomocą. Przeprowadziliśmy ankietę pod hasłem ,,Zdalne nauczanie" z której wynika, że uczniowie tęsknią za szkołą i chcą jak najszybciej do niej wrócić.

Piszą, że ich samopoczucie jest o wiele gorsze, brakuje im kontaktu z rówieśnikami, a przy komputerze spędzają zbyt wiele czasu.

W wolnym czasie młodzież korzysta ze spacerów. W miarę możliwości organizujemy zajęcia kulinarne, profilaktyczne, plastyczne z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Wychowawcy systematycznie telefonicznie kontaktują się z rodzicami, przekazują bieżące informacje; mają stały kontakt z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz z wychowawcami klas.

Staramy się podnieść ich na duchu, towarzyszyć im w tej trudnej sytuacji i wspierać ich. Rozmawiamy z nimi o życiu, codziennych problemach, troskach, o tym jak sobie radzą.

Z tęsknotą wszyscy czekamy na chwilę, żeby powiedzieć: ,, wreszcie się to skończyło".

Kierownik i Wychowawcy Internatu