Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - ZAKOŃCZONO MODERNIZACJĘ OBIEKTÓW SPORTOWYCH W MIĘTNEM!

DSC 1682 2e868W dniu 10.03.2021 zakończyła się  modernizacja obiektów sportowych w Miętnem.

,, Koniec wieńczy dzieło’’ – takimi słowami Pani Lilla Nawrocka - Dyrektor Zespołu Szkół  powitała obecnych na uroczystości otwarcia obiektów gości:
Pana Waldemara Trzaskowskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu, Pana Mirosława Walickiego - Starostę Powiatu Garwolińskiego, Pana Marka Ziędalskiego- wicestarostę ,  Panią Martę Serzysko, Pana Jana Tywanka, Pana Krzysztofa Ośko – członków zarządu,

Pana Bartłomieja Kozyrę - sekretarza, Pana Krzysztofa Łapacza-Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury  i Sportu Rady Powiatu Garwolińskiego, Panią Justynę Maszkiewicz - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pana Dariusza Tarczyńskiego - Dyrektora Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego, Pana Karola Murawskiego - wykonawcę robót remontowych.

Obiekty sportowe, a w nich basen wraz z całym zapleczem sanitarnym, halą sportową, siłownią, salą fitness oraz boiskami sportowymi powstały w roku 1980, jednak basen tak naprawdę zaczął działać dopiero w 1987.  Wówczas obiekty były wzorem nowoczesności.         W 1992 roku przeprowadzono prace modernizacyjne basenu i zaplecza sanitarnego. Od tamtej pory na obiektach sportowych wykonywano tylko niezbędne pracę konserwatorskie.
W związku z powyższym niezbędne stały się kolejne prace remontowe. Wyremontowano zaplecze sanitarne na basenie, salę fitness, recepcję, pokój ratowników, wykonano szatnie oraz hol główny. Wykonano wymianę instalacji elektrycznej, sufitów, malowanie ścian, dostosowanie podjazdów dla niepełnosprawnych.  W celu podniesienia standardu zostały  zakupione nowe sprzęty do sali fitness  oraz gabloty na puchary. Osoby korzystające z basenu będą mogły zrelaksować się w  nowej saunie i jaccuzi. Zmodernizowano też boisko wielofunkcyjne boisko do piłki plażowej.

Bez przychylności członków Zarządu Powiatu Garwolińskiego na czele z panem Mirosławem Walickim Starostą Powiatu, Pani Jolanty Zawadki skarbnika powiatu oraz pracy Pana Dariusza Tarczyńskiego i jego współpracowników nie byłoby możliwe pozyskanie funduszy i wykonanie tej modernizacji. Nie bez znaczenia jest także duże zaangażowanie Pana Tomasza Wesołowskiego Kierownika Gospodarczego i pracowników obsługi Zespołu Szkół. Dzięki ich pracy mogliśmy wykonać znacznie szerszy zakres prac  niż pozwalały na to uzyskane fundusze.

Całkowity koszt inwestycji budowy i remontu infrastruktury sportowej  w Miętnem wyniósł 1.460.224,31 złotych, w tym koszt boisk 564 395.02 i remont zaplecza 895 829,29                         Zostało uzyskane  dofinansowanie z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu   Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.               Finansowanie z Ministerstwa Sportu wyniosło 50%.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że obiekty sportowe w Miętnem zyskały nowe, nowoczesne oblicze i estetyczny wygląd . Cieszymy się, że inwestycja będzie służyła   naszym uczniom na lekcjach wychowania fizycznego. Mamy nadzieję, że będzie służyć również wszystkim mieszkańcom powiatu garwolińskiego, ale też  wszystkim gościom przybywającym do Miętnego.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy !