Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W FINALE CENTRALNYM OWIUR

DSC 1918 39196WIELKIE GRATULACJE DLA DANIELA DOMAŃSKIEGO I NATALII OLEJNIK!

W ostatni weekend 28-29 maja odbyły się finałowe rozgrywki XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W bloku "mechanizacja rolnictwa" pierwsze miejsce zdobył Daniel Domański - tegoroczny absolwent naszego technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

W bloku "technologia żywności" Natalia Olejnik - uczennica klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych - zdobyła miejsce siódme.

W tegorocznym finale centralnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy wzięło udział 207 uczniów szkół średnich prowadzących kształcenie w zakresie ogólnie rozumianego rolnictwa z 8 okręgów w Polsce.

Uczniowie rywalizowali w 11 blokach tematycznych:

• produkcja roślinna
  • produkcja zwierzęca
  • mechanizacja rolnictwa
  • ogrodnictwo
  • gastronomia
  • technologia żywności
  • agrobiznes
  • leśnictwo
  • ochrona i inżynieria środowiska
  • architektura krajobrazu
  • weterynaria

Organizatorem wydarzenia jest Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zespół Szkół w Miętnem od lat zdobywa wysokie miejsca w OWIUR, a dzięki sukcesom uczniowie otrzymują indeksy na wyższe uczelnie oraz stypendia i inne nagrody.

Jesteśmy dumni z Daniela i Natalii, życzymy im kolejnych osiągnięć, gratulujemy też ich opiekunom: Pani Sabinie Benickiej i Panu Tadeuszowi Gorze.