Technik mechanizacji rolnictwa

Technikum 4-letnie

Uczeń zdobywa wiedzę zawodową na przedmiotach:

• podstawy techniki,
  • podstawy rolnictwa,
  • elektrotechnika, pojazdy rolnicze,
  • maszyny rolnicze,
  • przepisy ruchu drogowego,
  • podstawy ekonomii, marketing,
  • eksploatacja maszyn rolniczych,
  • naprawa maszyn i urządzeń rolniczych.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z organizowaniem i kontrolą przebiegu procesów pracy w produkcji rolniczej oraz eksploatacją i naprawą pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych.

W ramach programu nauki uczniowie realizują naukę jazdy samochodem, naukę jazdy ciągnikiem, zdobywają uprawnienia – prawo jazdy kategorii B, T i uprawnienia na kombajn i inne.

Absolwent uzyskuje świadectwo ukończenia technikum,  a po zdaniu egzaminów : świadectwo maturalne, dyplom technika, ma możliwość podjęcia studiów wyższych,  możliwość zdobycia innego zawodu w szkołach policealnych.

Absolwent może pracować:

• jako menadżer przedsiębiorstw rolnych,
  • w przedsiębiorstwach technicznej obsługi wsi i rolnictwa
  • jako przedstawiciel handlowy czołowych producentów sprzętu rolniczego na polskim rynku,
  • jako właściciel dobrze rozwijających się przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych związanych z techniką rolniczą
  • może samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą
  • może prowadzić własne gospodarstwo rolne.