Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Kto czyta książki, żyje podwójnie.

Kto czyta książki, żyje podwójnie.

DSC 0454 3c06aKto czyta książki żyje podwójnie – niech słowa wybitnego pisarza Umberto Eco staną się zachętą do odwiedzenia szkolnej biblioteki. Każdy, kto do niej trafi w najbliższych dniach poczuje intensywny zapach… świeżej drukarskiej farby.

Od czerwca 2017 roku nasza szkoła jest beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki niemu uzyskaliśmy 20 tys. zł na zakup nowych pozycji. Do tej pory Panie bibliotekarki zakupiły ponad 900 książek, głównie jest to literatura piękna, a także lektury szkolne i książki rozwijające hobby.
Panie: Mariola Bogielska, Lidia Calińska i Krystyna Przybysz nie kryją radości z faktu, że półki biblioteczne wprost uginają się pod ciężarem nowych dzieł, jednocześnie zgodnie przyznają, że zakup tak dużej ilości książek w stosunkowo krótkim czasie (program trwa od VI do XII 2017 r.) jest dużym wyzwaniem. Paniom bibliotekarkom zależy by nowości szybko trafiły nie tylko na półki ale i w ręce czytelników - dlatego poprosiły o pomoc nauczycieli i uczniów szkoły – każdy może zaproponować zakup książki, która jego zdaniem jest ciekawa i wartościowa.
Wszystkie książki zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oznaczone są logo:

Biblioteka zaprasza wszystkich, dla których książka jest codzienną porcją przyjemności i tych, którzy jeszcze nie rozsmakowali się w czytaniu. Teraz, gdy wybór jest tak szeroki, każdy znajdzie coś dla siebie!

DSC 0454 3c06a