Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - MARZEC - MIESIĄCEM PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP  

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica przywiązuje ogromną wagę do kształtowania świadomości historycznej młodzieży oraz wychowania patriotycznego. W związku z tym są podejmowane działania, które umożliwiają uczniom poznanie trudnych kart naszej historii.

Nasza młodzież uczestniczyła w kilku projektach.


Pierwszym wydarzeniem była lekcja otwarta, mająca na celu przybliżenie sylwetek Żołnierzy Wyklętych, należących do podziemia niepodległościowego walczącego z sowiecką okupacją. Lekcja miała kształt akademii połączonej z prezentacją multimedialną.
Odbył się również konkurs plastyczny dla młodzieży pasjonującej się historią. Wykonane przez uczniów prace świadczą o dużej kreatywności i znajomości tematu.
W konkursie pierwsze miejsce zajęła Natalia Jabłkowska - klasa I THL, zdobywcą drugiego jest Natalia Nosowska z klasy IV TŻg, a trzeciego - Weronika Rogala z klasy I TŻ.

Zwieńczeniem podejmowanych działań było przeprowadzenie konkursu historycznego o Żołnierzach Niezłomnych.
W tej kategorii miejsca na podium zajęli: I miejsce ex aequo Anna Piętka klasa I TH, Grzegorz Motylski klasa I TS, II miejsce Tomasz Misiak klasa I TPS, III miejsce Julia Rosłaniec klasa I TAK.

Dziękujemy serdecznie uczniom, którzy zaangażowali się w historyczną rywalizację.
Różne formy działań edukacyjnych miały na celu przywrócenie pamięci o Bohaterach walczących o niepodległą i suwerenną Polskę, dla których hasło Bóg - Honor - Ojczyzna było maksymą życia. Za te nadrzędne wartości Żołnierze Niezłomni byli gotowi ponieść najwyższą ofiarę.

Organizatorzy: Dyrektor Olga Domańska, Monika Zielińska, Magdalena Miętkowska.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.