Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - MĘSKI WYJAZD

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   mietne@wp.pl    BIP  

Młodzi mężczyźni z TMRiA oraz TU na dwudniowej wycieczce w Toruniu, Malborku i na rejsie po Kanale Elbląskim.

Dwa dni z historią, przyrodą geografią. Niezapomniane wrażenia.

 

Każde z tych miejsc zachwyca swoim pięknem i niesamowitymi rozwiązaniami technicznymi, zachęca do odwiedzenia. 

Toruń  zawsze przyciągał  urodą, bogactwem dziedzictwa kulturowego i burzliwą historią. Stare Miasto jest wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, posiadają swoistą atmosferą: Rynek Staromiejski z monumentalnym gotyckim Ratuszem, Dworem Artusa, czy kościołem Mariackim, Trakt Królewski z górującą i monumentalną Katedrą Świętojańską, tajemnicze zaułki przy Krzywej Wieży, to tylko mała namiastka tego co można zobaczyć.

Malbork – Zamek Krzyżacki z niesamowitą historią. Największy na świecie gotycki zespół zamkowy, wręcz trudny do ogarnięcie. Piękne dziedzińce, tajemnicze przejścia, komnaty i przemyślane rozwiązania techniczne. Zachwycająca budowla do podziwiania od środka i z zewnątrz.  

Rejs statkiem po  Kanale Elbląskim to kolejna ciekawostka turystyczna na skalę światową. Cztery i pół godziny rejsu po Jeziorze Drużno i Kanale.  Oddany do użytku w 1881 roku, wciąż działa i zachwyca rozwiązaniami technicznymi. Z Elbląga do Buczyńca jest 99, 52 m różnicy poziomów. Zastosowano tu pięć pochylni z torami kolejowymi. Statek wpływa na platformę i przy pomocy lin oraz turbin wodnych jest wciągany na wyższy poziom. Te rozwiązania przyciągają turystów, a do tego Jezioro Druzno z ogromną ilością roślinności i ptactwa wodnego. Nic tylko się delektować przyrodą!

                                                                                      

  Robert Więckowski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.