Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Nasz kolega Jacek Lach pierwszy w Powiecie Garwolińskim odznaczony medalem Świętego Izydora Oracza

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP  

Odznaczenia św. Izydora przyznawane są od 19 lat z inicjatywy Stowarzyszenia Świętego Izydora Oracza. Otrzymują je ci, „…którzy dbają nie tylko o ziarno na chleb, ale dzięki którym Polska wieś od wieków jest ostoją tradycyjnych wartości…”

Celem stowarzyszenia jest między innymi upowszechnianie społecznego szacunku do ludzi ciężkiego trudu rolniczego i zawodów pokrewnych, inspirowanie do konkretnych działań na rzecz promocji polskiego rolnictwa i ochrony środowiska w kontekście europejskim, skupianie społecznych działaczy - osób zawodowo związanych z gospodarką żywnościową i wszystkich innych osób prawnych i fizycznych, których przykład hojności i dobroci patrona stowarzyszenia połączył ponad podziałami politycznymi, w imię troski o stan naszego rolnictwa i ochronę wartości kulturowych oraz duchowego dziedzictwa polskiej wsi.

W dniu 7 maja 2023 r. nasz kolega Jacek Lach został odznaczony medalem św. Izydora Oracza. Uroczystość odbyła się w Białymstoku.

Jacek Lach jest nauczycielem, rolnikiem i społecznikiem oddanym dla dobra innych. W latach 1980-2002 pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, jak również jako wicedyrektor w latach 1984-2002 w Zespole Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem. Chętnie podejmował dodatkowe czynności dla środowiska rolniczego, wiejskiego. Przygotowywał do wykonywania czynności w produkcji rolnej młodzież szkolną oraz współpracował z Centrum Doradztwa Rolniczego i Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie w zakresie doskonalenia nauczycieli przedmiotów zawodowych. W środowisku lokalnym dużym powodzeniem cieszyły się szkolenia z zakresu nabywania i stosowania środków ochrony roślin ze szczególnym podkreśleniem bezpieczeństwa stosowania oraz wpływu na środowisko naturalne.

Jacek Lach w dalszym ciągu jest aktywnym i doświadczonym producentem rolnym, prowadzącym dwudziestohektarowe rodzinne gospodarstwo rolne i udzielającym porad producentom produkcji roślinnej i zwierzęcej w społeczności lokalnej.

Aktywnie przez wiele lat (1998-2006) jako członek Związku Nauczycielstwa Polskiego, przewodniczący Sekcji Szkolnictwa Rolniczego przy ZG ZNP, organizował wiele konferencji i szkoleń dla nauczycieli zawodu. Obecnie wiceprzewodniczący Oddziałowej Komisji Rewizyjnej ZNP w Garwolinie.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.