Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   mietne@wp.pl    BIP

W dniach  27-28 maja 2022 r., w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których w 11 blokach tematycznych rywalizowało 234 uczniów i uczennic szkół z całej Polski.

Wielki sukces odnieśli wszyscy  uczniowie reprezentujący naszą szkołę. W bloku Mechanizacja rolnictwa laureatami olimpiady zostali: Szymon Wydra (8 miejsce) i Krzysztof Suska (10 miejsce). W bloku Technologia żywności tytuł laureata zdobyła Natalia Olejnik (12 miejsce), a Paulina Domańska tytuł finalisty olimpiady. Szymon Wydra został nagrodzony rocznym stypendium naukowym ufundowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gratulujemy naszym uczniom osiągniętego sukcesu.

Tadeusz Gora