Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

Mimo wakacji i żaru płynącego z nieba, w dniach 27.06-30.06.2022r uczniowie klas technikum żywienia i technikum hotelarstwa uczestniczyli w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez Panią Ewę Drzewicką, która jest mistrzynią świata w  kategorii „Ekspozycja sztuki cukierniczej” (tytuł Mistrza Świata).

Pani Ewa uczyła naszą młodzież nowych trendów stosowanych w cukiernictwie.  Wszystkie słodkości sporządzane pod okiem mistrzyni zachwycały zarówno wyglądem jak i smakiem. Smakołyki były tworzone  w oparciu o naturalne składniki i wysokiej jakości produkty. Celem warsztatów była nauka połączona ze sprawianiem słodkich przyjemności i realizowanie  cukrowych fantazji.

Kilka słów o Pani Ewie!

Wraz z chęcią tworzenia słodyczy, u Pani Ewy pojawiła się chęć doskonalenia i sprawdzania swoich umiejętności. Była szkolona przez najlepszych cukierników i dekoratorów w Polsce i na świecie, wielokrotnie brała udział w konkursach cukierniczych, a w 2020 roku na Olimpiadzie Kulinarnej w Stuttgarcie zdobyła dwa złote medale, co ukoronowało jej karierę.

Żeby nie być gołosłownym, przedstawiamy nagrody zdobyte przez Panią Ewę Drzewicką:

2021 – Finalistka australijskiego konkursu International Cake Show Australia & ACADA w Brisbane

2020 – dwa złote medale Mistrzostw Olimpijskich IKA Olympiade der Koche Stuttgart (tytuł Mistrza Olimpijskiego)

2020 – Artysta Miesiąca Luty Międzynarodowej Organizacji Artystów Cukierniczych GSARN

2019 – srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski na Mistrzostwach Polski w Dekoracji Tortów

2019 – tytuł Branżowej Osobowości Roku

2018 – złoty medal na Mistrzostwach Świata w Luxemburgu  w kategorii „Ekspozycja sztuki cukierniczej” (tytuł Mistrza Świata)

2018 – srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy na Mistrzostwach Europy w Dekoracji Tortów

2018 – brązowy medal na Cukierniczych Mistrzostwach Polski

2016,2017 – złoto na konkursie w Birmingham Cake International