Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

24 czerwca uroczyście pożegnaliśmy szkołę i przywitaliśmy wakacje.

Uroczystość miała charakter oficjalny i rozpoczęła się wspólnym przemarszem do Kościoła Parafialnego. Podczas Mszy Świętej społeczność miętnieńska, w tym również nasza szkoła, pożegnała Księdza Jerzego Janowskiego, który kończy swoją posługę kapłańską w Miętnem. Ksiądz Jerzy przez wiele lat nauczał u nas religii, tym bardziej życzymy mu wszystkiego co najlepsze na kolejne lata jego pracy.

W auli szkolnej został przygotowany uroczysty apel. O piękną oprawę tego dnia zadbały Panie Polonistki: Katarzyna Błażejczyk i Wiktoria Sieradzka.

Pani Dyrektor Lilla Nawrocka w swoim przemówieniu zwróciła się do uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Jak zwykle tego dnia podziękowała wszystkim za całoroczny wysiłek. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, sporcie, czytelnictwie, którzy reprezentowali szkołę w olimpiadach – otrzymali nagrody, gratulacje i gromkie brawa od społeczności szkolnej. Pani Dyrektor wręczyła listy pochwalne rodzicom uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w szkole. To naprawdę wzruszający moment, kiedy na szkolną scenę wychodzi uczeń i jego dumny rodzic!

Szczególnie ciepło Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów klas trzecich Szkoły Branżowej, którzy kończą już naukę w naszej szkole. Przed nimi nowy etap: będą szukać pracy, kontynuować naukę, dokonywać ważnych wyborów. Drodzy Absolwenci: niech los się do Was uśmiecha, spełniajcie swoje marzenia i nie bójcie się podejmować trudnych wyzwań! Trzymamy za Was kciuki!

Na koniec uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami na ostatniej w tym roku godzinie wychowawczej. Jeszcze podziękowania, rozdanie świadectw, życzenia bezpiecznych wakacji i… do domu.

Drodzy uczniowie: odpoczywajcie i nabierajcie sił! Do zobaczenia we wrześniu!

Agnieszka Grudniak