Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - AGRO SHOW 2022

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP  

23 września 2022 r. uczniowie z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z opiekunami zwiedzali wystawę maszyn i urządzeń rolniczych w Bednarach. Był to dzień, podczas którego można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w technice rolniczej.

 

Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obserwowali pokazy pojazdów autonomicznych, maszyn do  nawożenia organicznego i wapnowania. Tak szczegółowe zapoznanie się ze sposobem pracy poszczególnych maszyn może być cenną wskazówką przy wyborze odpowiedniego sprzętu do rodzinnych gospodarstw. Kilkuhektarowy obszar, na którym prowadzono pokazy pozwolił na dokładną analizę działania maszyn. Duże wrażenie zrobił polski robot na stoisku Unii oraz elektryczne ładowarki na stoiskach JCB i Merlo. Na wielu stoiskach można było zapoznać się z tajemnicami rolnictwa precyzyjnego i  ekologicznymi  rozwiązaniami.

Dzisiejsze maszyny i ciągniki muszą być wydajne, ergonomiczne oraz piękne. Oprócz zwiedzania wystawy uczniowie mieli możliwość rozmawiania ze znanymi osobami, uczestniczenia w zabawach oraz sprawdzenia swoje wiedzy w różnych konkursach.

Miło i pożytecznie spędziliśmy ten wrześniowy dzień!

                                                                                                            tekst i zdjęcia: Robert Więckowski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.