Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole tradycyjna uroczysta akademia.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali program poetycki przeplatany utworami Marka Grechuty. Strofy poezji brzmiały wyjątkowo pięknie na tle jesiennej scenografii przygotowanej przez uczniów klasy I technikum architektury krajobrazu.

Zaskoczeniem dla publiczności był skecz o uniwersalności tzw. „problemów z młodzieżą” w wykonaniu maturzystów: Huberta Uhla i Jakuba Ragusa.

W „oficjalnej” części akademii wystąpiła Pani Dyrektor Lilla Nawrocka, która podkreśliła wagę edukacji i odpowiedzialność nauczycieli. Pani Dyrektor serdecznie dziękowała pedagogom i niepedagogicznym pracownikom naszej szkoły za ich codzienny wysiłek. Wielu pracowników szkoły z okazji DEN otrzymało nagrody pieniężne. Gratulujemy!

Również przybyli na uroczystość goście: Pan Jarosław Jarzyna z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Garwolinie i Pani Katarzyna Górska – przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców złożyli wszystkim pracownikom ZS Miętne najlepsze życzenia z okazji ich corocznego święta.

Miłym akcentem było wystąpienie Kazimierza Oszkiela – przewodniczącego szkolnego samorządu, który w imieniu wszystkich uczniów podziękował nauczycielom za ich serce i prosił o… jeszcze więcej serca:)

tekst: Agnieszka Grudniak

fotorelacja: Robert Więckowski