Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół w Miętnem

14 listopada 2022 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica
w Miętnem odbyła się uroczysta akademia zorganizowana z okazji obchodów 104 rocznicy odzyskania niepodległości i ślubowania klas pierwszych.

W auli szkolnej zgromadzili się zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Garwolińskiego pan Marek Ziendalski, proboszcz Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża
w Miętnem ks. kanonik ppłk Grzegorz Kamiński,  prezes zarządu oddziału ZNP pani Halina Poszytek oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Górska; dyrekcja szkoły – pani Lilla Nawrocka i pani Jolanta Nafalska,  nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych
i drugich wraz z wychowawcami.

Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której zobowiązali się do jak najlepszego wypełniania obowiązków szkolnych i godnego reprezentowania szkoły na zewnątrz. Delegacja klas pierwszych złożyła także kwiaty pod popiersiem patrona szkoły. Uroczystość ślubowania klas pierwszych przygotowali pani Magdalena Miętkowska i pan Dariusz Szuwara.

Następnie uczniowie z klas pierwszych przypomnieli historię naszej Ojczyzny prezentując program artystyczny pt. Pieśnią o żołnierzach, walce i zwycięstwie. Wszyscy zebrani mieli okazję przenieść się – słowami pieśni o żołnierzach, ich trudzie i woli walki do przeszłość – do czasów, w których Polski nie było na mapie świata oraz przekonać się, że rola pieśni patriotycznej była ogromna: pieśń podnosiła na duchu, dawała moc i nadzieję oraz  jednoczyła wszystkich Polaków. Program artystyczny przygotowali: panie Magdalena Leśniewska i Katarzyna Błażejczyk oraz pan Tomasz Paziewski.