Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Biblioteka poleca - luty 2018

Biblioteka poleca - luty 2018

image001 9e834

"Niebezpieczne kłamstwa" to kolejna książka słynnej, amerykańskiej pisarki Becci Fitzpatrick. Pochodząca ze stanu Utah autorka zrezygnowała z pracy w służbie zdrowia, by móc zająć się na stałe pisaniem. Później zaś stworzyła powieści takie jak: "Szeptem", "Crescendo" oraz "Cisza". Pierwsza z nich odniosła ogromny sukces. Jeden z najbardziej znanych dzienników na świecie - "The New York Times" - umieścił ją     na liście swoich bestsellerów.

Człowiekowi często wydaje się, że jest silny, posiada władzę, panuje nad wieloma sprawami. Jednak każdemu czasem zdarza się znaleźć w złym miejscu i w niewłaściwym czasie. Co zrobić, gdy na naszych oczach popełniane jest przestępstwo? Po takich wydarzeniach dla wielu ludzi piękny i barwny świat staje się jedną wielką ucieczką. Często sprowadza się to do zmiany personaliów, miejsca zamieszkania. Wszystko po to, aby czuć się bezpiecznie i aby mogło choć na chwilę powrócić dawne, normalne życie.

"Niebezpieczne kłamstwa" to historia dziewczyny pochodzącej z Filadelfii, która stała się świadkiem zabójstwa. Z powodu obawy o życie jest zmuszona do zmiany swego imienia, nazwiska, a także miejsca zamieszkania. Thunder Basin, mieścina w Nebrasce, ma być nowym domem głównej bohaterki. Czy jednak będzie ona potrafiła odnaleźć się na przysłowiowym "końcu świata?" Nie zatęskni za prawdziwym domem i prawdziwą miłością, którą musiała porzucić? A może w jej życiu pojawi się ktoś inny? Tylko czy będzie mogła czuć się przy nim naprawdę bezpieczna?

fatalna lista w iext47927660 1362ePiękno i brzydota nie zawsze są kwestią wyglądu.
Wyobraź sobie, że gdy przychodzisz do szkoły, oczy wszystkich są wbite w jeden punkt. W listę. Czy znajdziesz na niej swoje nazwisko? A jeśli tak, to w której kategorii?

Co roku ktoś - nie wiadomo, kto - wybiera dwie dziewczyny z każdego rocznika. Jedna zostaje okrzyknięta najpiękniejszą, druga - najbrzydszą.
O tych spoza listy natychmiast się zapomina. Wybrane nagle znajdują się w centrum uwagi całej szkoły.
Na liście są nazwiska ośmiu dziewcząt. W świecie po liście ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni sześciu dni, czyli od wywieszenia tytułowej listy do balu, od poniedziałku do soboty

image002 fd024Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać?
Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją "drugą połówkę"? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.

Rosie i Alex przyjaźnią się od dziecka, jednak Alex przez pewien czas spotykał się z kimś innym, więc ich drogi życiowe na chwilę się rozeszły.

Rosie w wieku osiemnastu lat zachodzi w ciążę z zupełnie przypadkowym kolegą szkolnym, z tego powodu musi zrezygnować ze studiów zostając samotną pracującą mamą. Wszystkie dotychczasowe marzenia walą się jak domek z kart, ona zaś czuje się dosłownie przygnieciona odpowiedzialnością.
Alex kończy studia jako lekarz kardiolog i osiąga w zawodzie spore sukcesy. Z pewnością pomogły mu w karierze znajomości w odpowiednich kręgach, choć samozaparcia i świadomości celu nigdy mu nie brakowało. Ożenił się dwukrotnie, zanim ostatecznie uświadomił sobie fakt, iż miłością życia jest właśnie jego najlepsza przyjaciółka.

Katie - córeczka Rosie przychodzi na świat, a jej ojcem chrzestnym zostaje Alex, gdyż pełnił wyjątkową rolę w całym życiu obu dziewczyn. Nagle sytuacja Rosie odmieniła się diametralnie kiedy poznaje o dziesięć lat starszego od niej Grega, ambitnego pracownika banku, który w pełni zaakceptował sytuację, iż ma dziecko, dla którego musi być także tatą. Niestety po czasie okazało się, że nie dochowuje żonie wierności, czym prawie złamał jej serce. Ciężko było jej odzyskać równowagę i pewnie gdyby nie Katie byłoby jej zdecydowanie trudniej to wykonać. Raz za razem traci pracę, aż wreszcie otrzymuje idealną ofertę dla siebie, gdyż ma pracować jako główna recepcjonistka w hotelu. Bardzo się z tego cieszy, bo od dawna marzyła o prowadzeniu własnego hotelu.