Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   mietne@wp.pl    BIP  

MAGIA ŚWIĄT W LITERACKIM UJĘCIU

 

MAGIA ŚWIĄT W LITERACKIM UJĘCIU

261762872 626928211645375 4597305248458245975 n cedc3Na czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich do lektury książek ze szkolnej biblioteki. Prezentowane przez nas książki przybliżają świąteczny czas. Dzięki nim Czytelnicy odkryją zaskakująco bogaty, a częściowo zapomniany świat rodzinnych obyczajów.

Wśród naszych zbiorów książek o tematyce bożonarodzeniowej posiadamy śpiewnik zawierający najsłynniejsze polskie kolędy pt. Kolędy. Dzisiaj w Betlejem. Książka jest wspaniałą okazją, by powracając do źródeł tradycji, odkrywać wartość wspólnego śpiewu jako wyrazu jedności ludzi, których łączy wiara w miłującego Boga i pragnienie wychwalania Jego Imienia.

Obrzęd wigilii wiąże się z wieloma zwyczajami. Jednym z nich, najważniejszym chyba, jest Wieczerza Wigilijna. W niepozornej książeczce Wigilia polska zaprezentowano Orędzia Bożonarodzeniowe Ojców Kościoła umacniające wiernych na zadania i trudy zarysowujące się w Nadchodzącym Nowym Roku.

Zachęcamy także do wypożyczania powieści świątecznych. Na naszych półkach
znalazły się książki autorstwa Katarzyny Michalak, Iwony Poczopko czy Magdaleny Witkiewicz.  Młodzieży proponujemy zbiór dwunastu opowiadań zebranych przez Stephanie Perkins pt. Podaruj mi miłość.

Nauczyciele Bibliotekarze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.