Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - .

.

Zasady rekrutacji do internatu

przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

na rok szk. 2023/2024

Aby zostać mieszkańcem internatu przede wszystkim należy złożyć PODANIE  (w zakładce DO POBRANIA - PODANIE DO INTERNATU).

1. KLASY PIERWSZE - Kandydaci do internatu składają podanie na ustalonym przez szkołę druku.
  1. Przyjęcie ucznia klasy I do internatu nie jest równoznaczne z przyjęciem go na cały okres nauki w szkole.
  2. Podanie składa się na jeden rok szkolny.
  3. Termin składania podań do internatu dla kandydatów do klas pierwszych -od 06.2023r. do 27.07.2023 r. w sekretariacie szkoły, recepcji internatu lub u Kierownika Internatu. (Przy oryginale złożonych dokumentów).
  4. Osoba przyjęta do internatu, która z różnych przyczyn rezygnuje z zamieszkania w nim proszona jest o poinformowanie o tym fakcie kierownika internatu.
  5. O przyjęciu decyduje kierownik internatu w porozumieniu z Radą Wychowawców.
  6. Odwołania od decyzji o nie przyjęciu kandydata do internatu należy składać do dyrektora szkoły w terminie tygodnia od dnia decyzji (wywieszenia list przyjętych).

Przy przyjęciu do internatu komisja będzie brała pod uwagę m.in. następujące informacje:

1. Sytuację materialną i życiową kandydata.
  2. Odległość od miejsca zamieszkania kandydata i możliwość dojazdu do szkoły.
  3. Ocenę zachowania na świadectwie ukończenia Szkoły Podstawowej.
  1. Klasy starsze - Kandydaci do internatu składają podanie na ustalonym przez szkołę druku.
  2. Podania przyjmowane są od maja każdego roku, do 07.2023r.
  3. Podanie składa się na jeden rok szkolny.
  5. O przyjęciu decyduje kierownik internatu w porozumieniu z Radą Wychowawców.

1. Zachowanie się w internacie w poprzednim roku szkolnym (stosowanie się do regulaminu, poszanowanie mienia internackiego, stosunek do nauki, stosunek do kolegów i osób dorosłych, wywiązywanie się z obowiązków dyżurnego i in.)
  2. Rozliczenie się z internatem na koniec poprzedniego roku szkolnego.
  3. Regularne uiszczanie opłat za wyżywienie i pobyt.
  4. Sytuację materialną i życiową kandydata.
  5. Odległość od miejsca zamieszkania kandydata i możliwość dojazdu do szkoły.
  6. Ocenę zachowania na świadectwie promocyjnym do klasy następnej.

Kwaterowanie zazwyczaj odbywa się w dzień rozpoczęcia roku szkolnego od godziny 7:00 (dokładny termin i godzina zakwaterowania będzie podana na stronie  szkoły).