Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Nabierz odwagi i oczekuj Pana

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   mietne@wp.pl    BIP  

Nabierz odwagi i oczekuj Pana

7 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem po raz kolejny obchodzono dwa doniosłe jubileusze: 90-lecie powstania szkoły oraz 30. rocznicę wydarzeń związanych z obroną Krzyża.

 

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się o godzinie 10:00 w auli Zespołu Szkół
w Miętnem. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Zdzisław Majewski przywitał zaproszonych gości, wśród których byli m. in.:
bp pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk, poseł na Sejm Stanisława Prządka, poseł na Sejm Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, wicestarosta powiatu garwolińskiego Stefan Gora, burmistrz miasta Garwolin Tadeusz Mikulski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty z Delegatury w Siedlcach Joanna Kaniuk, księża, absolwenci placówki, pracownicy oraz obecni uczniowie.

W dalszej części uroczystości obecny dyrektor i jego poprzednicy przybliżyli wszystkim zgromadzonym historię szkoły, podkreślając, że na przestrzeni dziewięćdziesięciu lat istnienia zmieniała się i przechodziła wiele transformacji, jednak jako jednostka oświatowa była ważną placówką dla powiatu i regionu.

Po oficjalnym rozpoczęciu jubileuszu, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP
z Trąbek, uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła parafialnego p. w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem, gdzie została odprawiona msza święta pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka. W trakcie homilii biskup podkreślił, że krzyż pełni szczególną rolę
w życiu każdego chrześcijanina, jest drogowskazem i kluczem do zbawienia.

 

Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przeszli pod krzyż, który znajduje się na placu szkolnym, gdzie młodzież zaprezentowała program artystyczny nawiązujący tematyką do wydarzeń sprzed 30 lat pt.: „Nabierz odwagi i oczekuj Pana”. Świadectwo prawdy i odwagi
w obronie Krzyża dali również absolwenci z lat 1983/1984, którzy ze wzruszeniem opowiadali o wspólnej modlitwie, wytrwałości i dzielności w tamtym trudnym czasie. Następnie wspólnie odśpiewano pieśń „My chcemy Boga” oraz dokonano aktu błogosławieństwa Krzyża po jego renowacji.

Słowa uznania dla obrońców Krzyża oraz życzenia z okazji 90-lecia istnienia szkoły
w Miętnem wyrazili zaproszeni na uroczystość goście – bp Piotr Sawczuk, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski oraz przedstawicielka Kuratorium Oświaty Joanna Kaniuk.

Po części oficjalnej uczestnicy jubileuszu udali się do Dworku w Miętnem na uroczysty obiad. Po południu odbyły się spotkania absolwentów z wychowawcami
i nauczycielami, a byli uczniowie mogli zwiedzić mury szkoły. Jubileusz zakończył się balem dla absolwentów.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.