Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Projekt „WŁOSKIE STAŻE UCZNIÓW Z MIĘTNEGO”

efslogo f573d

Zespół Szkół im. St. Staszica w Miętnem

Projekt „WŁOSKIE STAŻE UCZNIÓW Z MIĘTNEGO”

Nr projektu: 2018-1-PL01-KA102-047889

projekt staży zagranicznych finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowany na zasadach programu Erasmus+

W ramach projektu  80 uczniów naszej szkoły z klas technikum kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik handlowiec, technik spedytor, technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. – weźmie udział w dwutygodniowych stażach zawodowych we Włoszech.

Celem głównym projektu jest umożliwienie uczestnikom zdobycia  nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych i językowych, podwyższenia kompetencji osobistych, poznania historii, kultury i tradycji kraju przyjmującego.

Każdy uczestnik projektu weźmie udział w kursie przygotowującym go do wyjazdu na staż. Na kurs złożą się zajęcia przygotowania pedagogicznego, językowego (50-godzinny kurs języka włoskiego)  i kulturowego. Po ich zakończeniu uczestnicy podzieleni na pięć grup, wyjadą do Włoch.

Dwie pierwsze grupy wyjadą na staże przed wakacjami: w marcu i kwietniu 2019 roku, a kolejne trzy pojadą po wakacjach – dwie we wrześniu i ostatnia grupa w październiku 2019 roku. Każda grupa będzie liczyła 16 stażystów, którzy pojadą do Włoch pod opieką 2 opiekunów szkolnych.

Każdy z uczestników dostanie certyfikat odbycia kursu językowego i certyfikat odbycia zajęć przygotowania kulturowego i pedagogicznego – oba wystawione przez szkołę; certyfikat odbycia stażu wystawiony przez włoską organizację partnerską oraz unijny dokument Europass-Mobilność potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe - honorowany na terenie całej Unii Europejskiej, a także dokumenty Europass-CV i Europass-Paszport Językowy.

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. koszty przygotowania językowego, pedagogicznego  i kulturowego; koszty podróży i pobytu za granicą wraz z wyżywieniem, koszty ubezpieczenia i organizacji stażu są finansowane przez szkołę ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój