Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w koszykówce chłopców

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP

W dniu 29 marca 2023r. w Zespole Szkół nr 2 Garwolin rozegrany został turniej finałowy o Mistrzostwo Powiatu Garwolińskiego Szkół Ponadpodstawowych w koszykówce chłopców. W zawodach tych mecze rozgrywano systemem pucharowym, zwycięzcy turniejów eliminacyjnych zagrali z zespołami zajmującymi 2 miejsce w drugiej grupie turnieju eliminacyjnego .

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny gospodarzy ZS 2 Garwolin oraz LO Garwolin. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna LO Garwolin i awansowała do finału. W drugim meczu półfinałowym drużyna z Naszej Szkoły zagrała z reprezentacją Ekonomika – ZS 1 Garwolin. Już od samego początku meczu nasi chłopcy narzucili duże tempo i wykazali dobrą skuteczność obejmując prowadzenie po 1 kwarcie 13:9. Przewagę     w grze utrzymali również w drugiej kwarcie powiększając przewagę do 24:13. Po przerwie w połowie meczu Nasi reprezentanci kontynuowali dobrą grę aby mecz zakończyć wynikiem 47:24 dla naszej drużyny, która tym samym zapewniła sobie awans do finału i grę o tytuł mistrzowski. W tym meczu po 20 punktów dla naszej drużyny zdobyli Maciek Mostowski i Bartek Modras. Swoje punkty dołożyli również Dawid Górski i Mateusz Tomasik.

Mecz o trzecie miejsce toczył się pod dyktando drużyny gospodarzy, jednak pod koniec meczu drużyna ZS 1 Garwolin zaczęła odrabiać straty i czwarta kwarta była już bardzo emocjonująca. Niestety zawodnikom Ekonomika nie udała się pogoń i musiała uznać wyższość gospodarzy przegrywając 3 punktami.

Mecz finałowy rozpoczął się pod dyktando drużyny LO Garwolin, jednak w miarę upływu czasu Nasza drużyna grała coraz lepiej odrabiając straty z początku meczu i kończąc pierwszą kwartę z korzystnym wynikiem 14:10. Druga kwarta była również wyrównana i zakończyła się dla nas dwupunktową przewagą 26:24. Zwrot meczu dokonał się  w końcówce trzeciej kwarty w której za 5 osobistych przewinień parkiet opuścić musiał Mateusz Tomasik i zrobiła się luka w obronie skutkiem czego wynik zmienił się na korzyść LO Garwolin 43:39. W czwartej kwarcie straciliśmy kolejnego zawodnika na parkiecie za5 przewinień zejść musiał Bartek Modras. Drużyna już nie złapała kontaktu punktowego z przeciwnikiem i mecz zakończył się wynikiem  61:48 dla LO Garwolin.

W składzie reprezentacji Naszej Szkoły wystąpili: Maciej Mostowski, Bartosz Modras, Dawid Górski, Michał Lubczyński, Mateusz Tomasik, Patryk Trzaskowski, Sebastian Koper, Michał Kołtun, Wiktor Matera, Adrian Tomasik.

Zdobycie wicemistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych (srebrnego medalu)  toduży sukces Naszej Drużyny po wznowieniu rozgrywek międzyszkolnych,po pandemicznej przerwie w rywalizacji sportowej.