Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Wycieczka Zamość Lublin

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   mietne@wp.pl    BIP  

W dniu 10 maja 2023r. uczniowie z klas: I TPS i I TH razem z opiekunami: Paniami - Katarzyną Błażejczyk i Kingą Kępka oraz z Panem Robertem Więckowskim odwiedzili historyczne miasta - Zamość i Lublin.

 

Na początku odwiedziliśmy Zamość - miasto założone przez hetmana Jana Zamoyskiego w 1580 roku i zaprojektowane przez wybitnego włoskiego planistę i architekta Bernarda Morando. W trakcie spaceru z przewodnikiem mieliśmy okazję zobaczyć
i podziwiać między innymi: Rynek Wielki otoczony kamieniczkami, Ratusz, Rynek Wodny, Rynek Solny, zabytkowe kościoły staromiejskie i Katedrę, Synagogę, Pałac Zamoyskich, pomnik założyciela miasta, pomieszczenia Akademii i Muzeum Zamojskie. W trakcie zwiedzania miasta młodzież zobaczyła dom rodzinny artysty - Marka Grechuty oraz podziwiała  masywne fortyfikacje.

W godzinach południowych zwiedzaliśmy największe zabytki Starego Miasta
w Lublinie: Państwowe Muzeum, Brama Grodzka, Plac po Farze, Trybunał, rynek
z kamienicami, "kamień nieszczęścia", kościół dominikanów pw. Krzyża Świętego, Brama Krakowska,  Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski. 

Wycieczka okazała się dla uczniów cenną lekcją historii i niezwykłym przeżyciem. Miła i spokojna atmosfera sprzyjała integracji zespołów klasowych.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.